czwartek, 31 stycznia 2013

Energooszczędność od wewnątrz

Energooszczędność jest cechą dojrzałości cywilizacyjnej. Dowodem przemiany społecznej, w której odpowiedzialność za losy przyszłych pokoleń jest ważniejsza od pokoleniowego hedonizmu i bezwzględnej eksploatacji planety. Oczywiście, najlepiej rozmawiać o oszczędzaniu energii w cieniu recesji, która sprzyja tym ekologicznym i prospołecznym zachowaniom, które powodują ograniczenie kosztów przy zachowaniu określonego komfortu życia.

Budownictwo od niedawna interesuje się bardzo poważnie kwestią energooszczędności. Świadczy to o swoistej transformacji branży budowlanej, która przed kilkunastoma laty byłą zainteresowana szybkim zwrotem zainwestowanego kapitału, a nie analizowaniem komfortu mieszkańców. Kilkudziesięcioletnie, a często również kilkunastoletnie budynki w Polsce pochłaniają potężne ilości energii w celu zagwarantowania ciepła ich mieszkańcom. Nic więc dziwnego, że ocieplenie budzi coraz większe zainteresowanie zarówno wśród właścicieli mieszkań, jak i zarządców nieruchomości, konserwatorów zabytków czy architektów. Jednak nie wszystkie budynki można ocieplać od wewnątrz.

Dlatego eksperci MULTIPOR udzielili szczegółowych odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, dotyczące izolacji ścian budynków od wewnątrz. Atrakcyjność ocieplania pomieszczeń od wewnątrz wynika z faktu, że jest jedynym rozwiązaniem, kiedy izolacja budynków od strony zewnętrznej jest niemożliwa lub niewskazana. Producent markowych materiałów budowlanych, Xella Polska przygotowała więc Vademecum MULTIPOR – kiedy i jak ocieplać od wewnątrz, gdzie wyjaśnia w jakich sytuacjach ocieplać budynki od wewnątrz, czym różni się ocieplenie od wewnątrz od ocieplenia od zewnątrz oraz na co zwracać uwagę przy stosowaniu technologii ocieplania ścian od wewnątrz.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz